Język/Language

Fluoresceina 200% sól sodowa

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena brutto: 37,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna:

37.00
Cena netto: 30,08 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy

Cena regularna:

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Fluoresceina 200% sól sodowa (inne nazwy substancji to uranina lub żółcień kwasowa 73) to wyjątkowo wydajny barwnik cechujący się selektywną, seledynową barwą (pomarańczową w dużych stężeniach) oraz fluorescencją (świeci w świetle UV). Drugie zdjęcie przedstawia barwę bardzo rozcieńczonego roztworu. Oferowana tu fluoresceina posiada najmocniejszą na rynku koncentrację 200%. Bardzo popularnym zastosowaniem tego barwnika jest detekcja wycieków zarówno w małych instalacjach (jak np. układ chłodniczy lub klimatyzacja samochodu) jak i w dużych obiegach ciepłowniczych. W takim przypadku stosuje się 10g fluoresceiny na 1m3 wody - czyli 0,01g na 1 litr (rozcieńczenie 1:100 000). Dzięki tak małym stężeniom roboczym jest to bardzo ekonomiczny i łatwy sposób na lokalizację wycieku. Z uwagi na swoją bierność chemiczną oraz niskie stężenia robocze barwnik nie odkłada się i nie powoduje korozji badanych układów.

Inne zastosowania tego barwnika to barwienie szeroko pojętej chemii gospodarczej (barwnik posiada atest PZH) orz barwienie tkanin (wełna, jedwab, nylon, modyfikowane włókna akrylowe - barwnik nie nadaje się do barwienia włókien celulozowych).

W odniesieniu do obowiązujących przepisów prawnych dotyczących obrotu i stosowania substancji chemicznych i ich mieszanin, barwnik nie został sklasyfikowany jako niebezpieczny dla człowieka i środowiska. Barwnik nie podlega ograniczeniom w stosowaniu.

 

Podstawowe dane techniczne:

Wygląd: pomarańczowy proszek

Koncentracja: 200% ± 5% (w odniesieniu do standardu)

Odcień: ΔE ≤ 1.0

-0.2 ≤ ΔL ≤ 0.5

-0.5 ≤ ΔC ≤ 0.5

Rozpuszczalność w wodzie (100°C): ≥ 10g/l

Zawartość substancji nie rozpuszczalnych w wodzie: ≤ 0,5%

 

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie tego produktu, na które nie znaleźli Państwo odpowiedzi powyżej, to zachęcamy do kontaktu.

W przypadku zapotrzebowania na ilości większe niż te podane na stronie prosimy o kontakt - dla klientów hurtowych możemy zaoferować atrakcyjny rabat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl