Język/Language
Zwroty i reklamacje

WAŻNE: w przypadku pigmentów luminescencyjnych lub innych produktów dostarczanych w zapieczętowanych opakowaniach należy przed ich otwarciem koniecznie sprawdzić czy otrzymaliśmy zamówiony kolor pigmentu. W tym celu pigment luminescencyjny wystawiamy w oryginalnym opakowaniu na około 15 minut na w miarę silne źródło światła (lub światło słoneczne jeśli dzień nie jest pochmurny). Po tym czasie w ciemnym pomieszczeniu sprawdzamy barwę świecenia pigmentu. Oryginalne opakowania z matowego HDPE co prawda osłabiają efekt świecenia w ciemności ale w pełni pozwalają na określenie koloru świecenia pigmentu. Pigmentów w otwartych opakowaniach nie przyjmujemy jako zwroty - staramy się dostarczać Państwu tylko sprawdzone i pewne produkty; w przypadku pigmentu w otwartym opakowaniu nie wiemy niestety jak długo i na jakie szkodliwe czynniki był on narażony. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami. Jak na chwilę obecną nie zdarzył nam się jeszcze przypadek wysłania pigmentu innego rodzaju niż zamówiony ale rozumiemy, że barwa świecenia pigmentu oglądana "na żywo" może Państwu nie odpowiadać.

 

Odstąpienie od umowy sprzedaży

Klient będący Konsumentem, który zawarł umowę na odległość, tj. dokonał zakupu w naszym sklepie internetowym, może w terminie 14 dni odstąpić od zawartej umowy sprzedaży bez podawania przyczyny.

Konsument może odstąpić od umowy sprzedaży składając nam oświadczenie o odstąpieniu.

Oświadczenie to może zostać złożone mailowo: chaostrade.eu@gmail.com

lub na nasz adres:

Chaos Trade Tomasz Pietrzyński

ul. Kolejowa 27

62-010 Pobiedziska

 

Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Konsument ma obowiązek zwrócić do nas towar niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy sprzedaży. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie towaru na nasz adres przed upływem tego terminu.

Mamy obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta o odstąpieniu od umowy sprzedaży, zwrócić mu wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszt dostawy towaru do konsumenta. Możemy jednak wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Konsumenta do chwili otrzymania z powrotem towaru lub dostarczenia przez Konsumenta dowodu odesłania towaru, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Jeżeli Konsument korzystający z prawa do odstąpienia wybrał sposób dostarczenia towaru inny niż najtańszy zwykły sposób dostawy oferowany przez nas, nie jesteśmy zobowiązani do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

W wypadku odstąpienia Konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu towaru.

Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza sposób konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.

Dokonujemy zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument chyba, że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

Prawo odstąpienia od Umowy sprzedaży nie przysługuje Klientowi będącemu Konsumentem w odniesieniu do umów, w których towarem jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu. W szczególności dotyczy to pigmentów sypkich dostarczanych w zapieczętowanych opakowaniach.

Odstąpienie od umowy – kroki:

Zamówione produkt (y) możesz zwrócić w ciągu 30 dni od daty otrzymania towaru. Pamiętaj, możesz jedną paczką odesłać produkty z kilku zamówień.

1. Wypełnij formularz odstąpienia od umowy. Formularz powinien zawierać formułę "Niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy:", listę rzeczy podlegających zwrotowi, datę zawarcia umowy, dane konsumenta oraz jego podpis w przypadku wysłania do nas wersji papierowej.

2. Spakuj produkt(y) do zwrotu – możesz wykorzystać opakowanie, w którym otrzymałeś zamówienie.

3. Produkty należy odesłać na adres:

Chaos Trade Tomasz Pietrzyński

ul. Kolejowa 27

62-010 Pobiedziska

4. Należna kwota zostanie zwrócona na konto bankowe lub kartę użytą podczas transakcji niezwłocznie po rozpatrzeniu przez nas zwrotu, ale nie później niż w ciągu 14stu dni od otrzymania przesyłki zwrotnej.

5. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

Email: chaostrade.eu@gmail.com

Tel: 665 501 355

 

 

REKLAMACJE

Wszelkie reklamacje związane z towarem lub realizacją umowy sprzedaży, klient może składać
w dowolnej formie.

 

Adres dla formy papierowej:

Chaos Trade Tomasz Pietrzyński

ul. Kolejowa 27

62-010 Pobiedziska

 

mail: chaostrade.eu@gmail.com

W przypadku wątpliwości klient może skontaktować się z nami pod numerem telefonu: 665 501 355

(od poniedziałku do soboty w godz. 8-18)

 

W celu sprawnego rozpatrzenia reklamacji zalecamy umieszczenie w reklamacji następujących danych: imię i nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu, przedmiot reklamacji oraz numer zamówienia (jeżeli jest to możliwe) wraz ze wskazaniem żądania klienta, wszelkie okoliczności opisujące wadę, datę stwierdzenia wady, oraz o ile to możliwe zdjęcia wady (w przypadku złożenia reklamacji za pośrednictwem maila).

 

W ciągu 14 dni od dnia żądania zawierającego reklamację, ustosunkujemy się do reklamacji.

 

Jeżeli towar ma wadę, klient może:

 

- złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy sprzedaży, chyba że uda nam się  niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla klienta wymienić towar wadliwy na wolny od wad albo wadę usunąć.

Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli towar był już wymieniony lub naprawiany przez nas albo nie uczyniliśmy zadość obowiązkowi wymiany towaru na wolny od wad lub usunięcia wad. Klient może zamiast zaproponowanego przez nas usunięcia wady żądać wymiany towaru na wolny od wad albo zamiast wymiany towaru żądać usunięcia wady, chyba że doprowadzenie rzeczy do zgodności z umową w sposób wybrany przez klienta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów w porównaniu ze sposobem proponowanym przez nas.

 

- żądać wymiany towaru wadliwego na wolny od wad albo usunięcia wady. Jesteśmy zobowiązani wymienić towar wadliwy na wolny od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla klienta.

Możemy jednak odmówić zadośćuczynienia żądaniu klienta, jeżeli doprowadzenie do zgodności z umową sprzedaży towaru wadliwego w sposób wybrany przez klienta jest niemożliwe lub w porównaniu z drugim możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z umową sprzedaży wymagałoby nadmiernych kosztów. Koszty naprawy lub wymiany ponosimy my.

 

Klient, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jest obowiązany dostarczyć rzecz wadliwą na adres:

Chaos Trade Tomasz Pietrzyński

ul. Kolejowa 27

62-010 Pobiedziska

Należna kwota zostanie zwrócona po otrzymaniu przez nas wadliwego towaru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl