Język/Language

Mikrokulki szklane odblaskowe 2.2ND 0,04mm M-BPO220

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena brutto: 30,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
30.00
Cena netto: 24,39 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Mikrokulki szklane służą jako pigment odblaskowy (posypka odblaskowa). Pokryta nimi powierzchnia uzyskuje zdolność odbijania światła w kierunku jego źródła przez co staje się ona doskonale widoczna w ciemności. Wysoka zdolność refrakcji (odbijania światła) sprawia, że dają one znacznie lepszy efekt niż standardowe posypki odblaskowe stosowane w oznakowaniu dróg. Jest to produkt wysoce odporny na warunki środowiskowe - wysokie lub niskie temperatury, wilgotność lub nasłonecznienie nie mają wpływu na jego wytrzymałość. Należy zwrócić uwagę na fakt, że zjawisko odbijania światła będzie dobrze widoczne tylko wtedy gdy zastosowane zostanie silne źródło światła - reflektor samochodowy lub mocna latarka. Działanie pigmentu jest też lepiej widoczne z większej odległości - oświetlany przedmiot powinien się znajdować w strefie nie oświetlonej bezpośrednio.

Produkt ten znajdzie zastosowanie zarówno do oznakowania dróg, produkcji odzieży roboczej jak i rękodzieła i zdobnictwa.

Podstawowe zasady stosowania pigmentu odblaskowego:

- Proszek odblaskowy powinien być mieszany z bezbarwnym lub lekko zabarwionym nośnikiem. Najlepiej gdy podłoże ma biały lub jasny kolor.

- W odróżnieniu od tańszych mikrokulek z refrakcją 1.93ND, mikrokulki z refrakcją 2.2ND mogą być wymieszane z nośnikiem  - nie muszą być przylepione do powierzchni i wystawać ponad nią. Pozwala to na dużo wygodniejszą pracę oraz tworzenie bardziej wytrzymałych powłok. Przykładowo możemy ten produkt wymieszać z lakierem bezbarwnym i tak powstałą farbę odblaskową nanieść natryskowo na powierzchnię.

- Ważne jest aby proszek odblaskowy nie był zbyt głęboko zatopiony w nośniku - warstwa farby powinna być możliwie cienka. Pomalowaną powierzchnię można dodatkowo zabezpieczyć lakierem ochronnym.

- Siła odbijania światła mikrokulek z refrakcją 1.93ND i 2.2ND jest praktycznie taka sama - jedyną istotną różnicą jest fakt, że mikrokulki 2.2ND mogą być zatopione (w rozsądnych granicach) w nośniku. Jest to jednak produkt droższy dlatego jeżeli wystarczy nam przyklejenie mikrokulek odblaskowych do powierzchni, wtedy rozsądniej jest wybrać tańszy pigment odblaskowy 1.93ND.

Mikrokulki są tworzone w oparciu o szkło i w związku z tym są bardzo odporne chemicznie - należy mieć jednak na uwadze fakt, że silne kwasy lub zasady mogą prowadzić do zmatowienia powierzchni mikrokulek a co za tym idzie do zredukowania ich właściwości odblaskowych.

Podstawowe dane produktu:

Skład: szkło na bazie TiO2, BaO, ZnO i CaO

Nierozpuszczalny w wodzie i rozpuszczalnikach organicznych

Odporny na: wodę, rozpuszczalniki, słabe kwasy i zasady

Wielkość ziarna: 37-45um (0,037-0,045mm)

Zawartość idealnie okrągłych kulek: >95%

Zawartość matowych cząsteczek:<5%

Refrakcja: 2.2ND

 

Pełne dane produktu dostępne są w karcie produktu - link do niej znajdą Państwo poniżej. Na życzenie klienta udostępniamy również kartę charakterystyki produktu.

 

Jeśli nie mają Państwo pewności czy ten pigment sprawdzi się w Państwa przypadku prosimy o kontakt - zawsze chętnie pomożemy.

Pliki do pobrania:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl